Головна » Cуспільство » Їзраїль веде переговори щодо продожу сотень своїх танків – ЗМІ

Їзраїль веде переговори щодо продожу сотень своїх танків – ЗМІ

Флагманські танки Merkava хочуть купити дві неназвані країни, одна з яких знаходиться у Європі. Угода перебуває на межі остаточного підписання.

Влада Ізраїлю веде переговори щодо продажу свого флагманського танка Merkava двом країнам, одна з яких знаходиться в Європі. Про це у четвер, 15 червня, повідомило агентство Reuters з посиланням на представника Міністерства оборони країни. Ізраїльське видання Ynet повідомляє, що мова йде про продаж сотень танків.

Представник Міноборони Ізраїлю розповів журналістам, що рекордний попит на ізраїльську продукцію частково пов’язаний з бажанням країн поповнити свої арсенали після надання Україні зброї для війни з Росією. В результаті Ізраїль експортує надлишки систем, які він раніше не продавав за кордон, включаючи Merkava попереднього покоління.

“Є дві перспективні країни, з якими ми ведемо попередні переговори (про продаж танків)”, – сказав представник Міноборони Ізраїлю. “Мені заборонено називати їх назви, але одна з них знаходиться на європейському континенті”.

Танки Merkava Mark 2 і 3, щодо яких йде мова, були виготовлені в Ізраїлі в 1980-х і 1990-х роках і останніми роками були виведені з експлуатації. Ynet повідомляє, що після початку війни в Україні їх випробували і визнали придатними для продажу.

Зазначається, що угода перебуває на межі остаточного підписання і, як очікується, буде завершена відносно швидко – протягом приблизно трьох місяців. Її сума становитиме кілька десятків мільйонів доларів за всі танки.

Нагадаємо, що Ізраїль торік продав зброї на рекордні 12,5 млрд доларів. Приблизно чверть контрактів на експорт зброї з іноземними арміями – це контракти на постачання ударних та розвідувальних безпілотників.

Раніше повідомлялося, що Ізраїль передасть Нідерландам 20 реактивних систем залпового вогню PULS.