Головна » Cуспільство » ЄП закликав Зеленського не підписувати містобудівний закон

ЄП закликав Зеленського не підписувати містобудівний закон

Європарламент застерігає від внесення змін до законодавства, які принесуть користь певним інтересам за рахунок рівних умов гри та прозорості.

Європарламент закликав президента Володимира Зеленського не підписувати сумнівний містобудівний закон №5655. Про це йдеться в ухваленій у четвер, 15 червня, резолюції з назвою “Стала відбудова та інтеграція України в євроатлантичне співтовариство”. На відповідний пункт 17 у тексті звернув увагу рух ЧЕСНО.

“[Європарламент] застерігає від використання майбутніх зусиль з реконструкції для внесення таких змін до законодавства, щоб принести користь певним інтересам за рахунок рівних умов гри та прозорості; закликає президента Зеленського не підписувати законопроєкт 5655 про містобудівну діяльність”, – йдеться в резолюції.

У ЧЕСНО зазначили, що звернення ЄП є чітким сигналом для офісу президента України не затверджувати неякісний документ.

“Цей закон розробили в інтересах забудовників, не врахувавши зауваження інших стейкхолдерів, зокрема органів місцевого самоврядування, архітектурної та експертної спільнот”, – йдеться у повідомленні організації.

Нагадаємо, у квітні повідомлялося, що проект USAID TAPAS підтримав законопроект №5655, який передбачає містобудівну реформу в Україні. Раніше цю реформу, яка є однією з головних для повоєнного відновлення підтримали у НАЗК.