Головна » Cуспільство » “Це буде не дуже комфортно”: у Полтаві скорочують кількість тролейбусів, які їздять у робочі дні

“Це буде не дуже комфортно”: у Полтаві скорочують кількість тролейбусів, які їздять у робочі дні

Чому у Полтаві зменшать кількість тролейбусів

Із цього тижня в Полтаві зменшують кількість тролейбусів, які курсують містом у будні. Обмеження тимчасові, каже Олександр Дедюхін.

“Скорочується зараз, у літній період. Це пов’язано із трьома причинами. Перша – частина водіїв були призвані до лав ЗСУ, друга – це сезонні відпустки, бо, безумовно, хочеться всім відпустку влітку, а не в січні і третя (причина – ред.) – частина зараз на лікарняному”, – каже керівник пресслужби Полтавської міської ради Олександр Дедюхін.

На сьогоднішній день наш випуск складає 51 одиницю (тролейбус – ред.) у будній день і 36 – у вихідний. У зв’язку з такою колосальною нестачею водіїв, яка склалась зараз, ми плануємо трішечки зменшити випуск, це не буде істотне зменшення, це буде в межах однієї-двох одиниць у робочі дні. Практично пасажир не відчує цього дискомфорту. Якщо буде зовсім критична ситуація, це буде 48 (тролейбусів – ред.)”, – розповідає начальниця служби руху підприємства «Полтаваелектроавтотранс» Ірина Олійник.

Як тролейбуси їздять в Полтаві зараз

Нині інтервал між кільцевими тролейбусами в Полтаві складає 7-8 хвилин, а на інших маршрутах – від 10 і більше. Після скорочення електротранспорту час очікування може становити до 15 хвилин, каже начальниця служби руху комунального підприємства «Полтаваелектроавтотранс» Ірина Олійник. За її словами, відстежувати розклад руху кожного тролейбуса в місті можна за допомогою спеціального застосунка «EasyWay».

Що говорять полтавці та водії про рух тролейбусів

Олександр Олексенко 28 років працює водієм тролейбуса в Полтаві.

“Вранці виїжджаєш, місто чисте, люди ще відпочивають, тихо. Потім починають люди на роботу їхати, рух починається в місті. 27 квітня минулого року (2022-го – ред.) був призваний до лав Збройних сил України, брав участь у війні, через рік повернувся до роботи. Виїжджаю з 5-ї до 6-ї здебільшого виїзд. Працюю два дні перша зміна, два дні друга зміна, два вихідних”, – каже водій тролейбуса підприємства «Полтаваелектроавтотранс» Олександр Олексенко.

“Я користуюся тролейбусами, і для мене це найкращий вид транспорту, який у нас є. У нього є графік, у нього є додаток. Якщо будуть великі паузи, звісно, це буде не дуже комфортно, бо знову ж таки маршрутки не мають якогось чіткого графіку, вони їздять по своїх запитах, тому на них розраховувати дуже не можна. Тобто, якщо буде велика пауза, і маршрутка швидко не приїде, нам потрібно буде розглядати таксі”, – каже жителька Полтави Анна Грущенко.

За яким графіком їздять тролейбуси у Полтаві

Зараз на підприємстві працюють 128 водіїв тролейбусів, каже Ірина Олійник.

“Цієї кількості недостатньо для забезпечення навіть випуску 51-ї одиниці. Додатково нам потрібно дібрати від 15 до 20 водіїв. Тоді буде стабільно виходити 51 тролейбус та більше”, – говорить начальниця служби руху підприємства «Полтаваелектроавтотранс» Ірина Олійник.

За словами Ірини Олійник, нині електротранспорт у місті курсує з 5-ї до 23-ї години.