Головна » Економіка » Уряд схвалив проєкт бюджету на 2024 рік

Уряд схвалив проєкт бюджету на 2024 рік

Пріоритет – сектор безпеки та оборони.

Уряд схвалив проєкт бюджету на 2024 рік

Уряд схвалив проєкт бюджету на 2024 рік з власними доходами загального фонду бюджету у 1 трлн 560 млрд грн та видатками загального фонду у 3 трлн 108 млрд грн.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Ключовий акцент цього проєкту – оборона й безпека нашої країни. Направляємо більше половини всіх ресурсів бюджету – 1 трильйон 685 млрд грн. Ця сума на 113 млрд грн більша, ніж цього року. Буде ще більше зброї та техніки. Більше дронів, боєприпасів, ракет. Так само як і цьогоріч, кожна копійка податків громадян та бізнесу піде на забезпечення наших Сил безпеки й оборони”, – зазначив він.

Другий пріоритет – це соціальна сфера. Видатки бюджету складуть 469 млрд грн, що на 25 млрд більше, ніж цього року.

Третій пріоритет – медицина та освіта. На сектор освіти виділять 179 млрд грн, і це на 23 млрд більше, ніж цього року. На медицину – 202 млрд грн, що на 24 млрд перевищує видатки 2023 року.

Підписуйтесь на наш Youtube канал

Четвертий пріоритет – підтримка ветеранів. Видатки за цією програмою збільшать удвічі, з 6,8 млрд грн у 2023 році до 14,3 млрд грн у наступному.

П’ятий пріоритет – це відновлення економіки. Як зазначив Шмигаль, жодного підвищення податків не передбачається. Уряд продовжує програми пільгового кредитування, програму безповоротних грантів єРобота, підтримку українських стартапів. Також він анонсував нові програми для індустріальних парків, для реалізації інвестиційних проєктів, для підтримки українського виробника.

Бюджет іще має проголосувати Верховна Рада. 

Нагадаємо, нардепи пропонують на час війни призупинити бюджетні видатки на ремонт доріг, утримання державних дач і зйомки серіалів. Відповідний законопроєкт зареєстрували у парламенті на початку серпня.