Головна » Економіка » Суперечить базовим потребам громадян: у НБУ розкритикували ініціативу Шурми щодо заборони готівки, – ЗМІ

Суперечить базовим потребам громадян: у НБУ розкритикували ініціативу Шурми щодо заборони готівки, – ЗМІ

під час конференції з відбудови України у Лондоні заступник голови ОП Ростислав Шурма заявив, що Україна обговорює відмову від готівки.

Суперечить базовим потребам громадян: у НБУ розкритикували ініціативу Шурми щодо заборони готівки, – ЗМІ

В Національному банку України виступили проти заборони готівки, яку раніше ініціював заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма. Про це НБУ повідомив у відповідь на запит “Економічної правди”, зазначивши, що така ідея суперечить базовим потребам громадян.

“На нашу думку, повна відмова від готівкових розрахунків в Україні сьогодні неможлива, особливо враховуючи воєнний стан. Адже у сучасних умовах громадяни повинні мати доступ до готівки, щоб мати можливість задовольняти свої базові потреби навіть у разі настання ймовірних критичних подій (блекаутів, воєнних дій тощо)”, – підкреслили в Нацбанку.

Видання нагадало, що під час конференції з відбудови України у Лондоні заступник голови ОП Ростислав Шурма заявив, що Україна обговорює відмову від готівки.

“Ми це обговорюємо. Ми хочемо бути першою у світі cashless-економікою”, – заявив тоді Шурма.

За його словами, відмова від готівки дозволила б подолати корупцію та ухилення від сплати податків, для яких готівкові кошти є ключовим елементом.

“Ростислав Шурма і раніше виступав за обмеження готівкових розрахунків. Зокрема, обговорюючи свою концепцію антикорупційної податкової реформи (відому як “10-10-10″), він не виключав запровадження податку на готівкові розрахунки, або ж заборону купувати за готівку підакцизні товари”, – йдеться в матеріалі “Економічної правди”.