Головна » Економіка » Росія заблокувала в територіальних водах Туреччини 29 суден із зерном для п’яти країн Азії та Африки

Росія заблокувала в територіальних водах Туреччини 29 суден із зерном для п’яти країн Азії та Африки

Ці судна мають експортувати 1,4 мільйона тонн продовольства.

Росія заблокувала в територіальних водах Туреччини 29 суден із зерном для п’яти країн Азії та Африки

Росія заблокувала в територіальних водах Туреччини 29 суден із зерном для п’яти країн Азії та Африки.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України. 

Росія повністю зупинила реєстрацію нового флоту з 26 червня, що свідчить про наміри зірвати поставки продовольства на світові ринки. 

29 суден, які мають експортувати 1,4 мільйона тонн продовольства переважно для 5 країн Азії та Африки, зокрема Китаю, Єгипту, Бангладешу, Туреччини, заблоковані Росією в територіальних водах Туреччини.

У червні з українських портів було експортовано лише 2 мільйони тонн. Ще 1 мільйон тонн продовольства або вантажиться, або вже частково завантажено на 13 суден — останні, які зареєстровані в Ініціативі. Якщо не відновити реєстрацію суден, то Зернова  угода буде повністю зупинена.

Зазначається, що за 11 місяців 45 країн отримали 32,5 мільйона тонн продовольства. Ще додаткові 25 мільйонів тонн світ не отримав через саботаж Росії. Але і при цих показниках, за даними ООН, вдалось знизити світові ціни на продовольство на 22%. Це є прямим свідченням, що зернова угода потрібна світу.

Українська сторона підтримує заяву Спільного Координаційного центру, що всі сторони угоди негайно мають забезпечити доступ суден для експорту продовольства, бо це створює продовольчу небезпеку для всього світового ринку. Тільки спільними зусиллями світ здатен припинити продовольчий шантаж Росії.

Мінінфраструктури України закликає партнерів по Угоді і всі країни цивілізованого світу відстоювати своє право на їжу. Україна зі свого боку також буде відстоювати право на вільне торговельне судноплавство, яке зафіксовано в міжнародних конвенціях.

Нагадаємо, нещодавно ООН вже встигла висловити стурбованість відсутністю реєстрації суден у Чорному морі в межах “зернової угоди”. Жодного корабля не зареєстрували з 26 червня.

На початку червня Росія відновила реєстрацію суден “зернового коридору”, щоправда з порушеннями. Тоді стало відомо, що ООН допомогла РФ збільшити експорт продуктів харчування та добрив у межах домовленостей “зернової ініціативи”.

А нещодавно генсек ООН висловив стурбованість через те, що порт “Південний” виключили із угоди.