Головна » Cуспільство » Привласнив майже третину земель місцевої громади на Житомирщині: оголосили про підозру ексчиновнику Держгеокадастру

Привласнив майже третину земель місцевої громади на Житомирщині: оголосили про підозру ексчиновнику Держгеокадастру

На Житомирщині ексчиновника регіонального Держгеокадастру та учасників групи, яку він організував, підозрюють у заволодінні майже двома тисячами гектарів землі комунальної власності на суму понад 70 мільйонів гривень. Про це повідомила Суспільному Житомир речниця Житомирської обласної прокуратури Тетяна Гоша.

За словами Тетяни Гоші, організував групу 42-річний житель Києва, колишній керівник Держгеокадастру однієї з областей, який наразі надає юридичні послуги у земельній сфері. До групи залучив чотирьох державних реєстраторів і землевпорядників, очільницю місцевого сільгосппідприємства і свого колишнього водія.

Учасники групи мали доступ до відповідних реєстраційних баз, також знали, що більшість сільськогосподарських підприємств свого часу отримали значні площі сільгоспугідь на праві колективної власності на землю. Використавши такі обставини, вирішили заволодіти масштабною площею землі, придбавши корпоративні права самих підприємств, каже речниця обласної прокуратури.

“Вони незаконно виготовляли земельно-технічну документацію, на підставі якої земельним ділянкам присвоєно кадастрові номери. При цьому приховали те, що землі після завершення процесу паювання були повернуті до державної та комунальної власності. В результаті із березня 2020 до січня 2022 років ця група придбала на Житомирщині сім підприємств та незаконно заволоділа майже 1730 гектарами земель лісового та сільськогосподарського призначення вартістю понад 70 мільйонів гривень”, – розповіла Тетяна Гоша.

Навесні 2022 року прокуратура заявила шість цивільних позовів, аби повернути в комунальну власність земельні ділянки.

В ході слідства на землю та реєстраційну документацію наклали арешт. Також арештовані корпоративні права підозрюваних, належні їм земельні ділянки, приватний будинок, квартири та транспортні засоби.

Як повідомляє управління СБУ в Житомирській області на сторінці в мережі Facebook, ексчиновнику Держгеокадастру привласнив майже третину земель Барашівської територіальної громади Житомирщини.

На підставі зібраних доказів організатору оборудки із землею та шістьом його спільникам повідомили про підозру за частиною третьою статті 27 та частиною чотири статті 190 Кримінального кодексу України.

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. У разі доведення провини, підозрюваним загрожує до 12 років ув’язнення із конфіскацією майна.