Головна » Cуспільство » Окупанти системно здійснюють сексуальні злочини – Лубінець

Окупанти системно здійснюють сексуальні злочини – Лубінець

Сексуальне насильство з боку росіян фіксується на всій тимчасово захопленій території і є способом залякування населення.

Сексуальне насильство з боку російських військових є складовою системи залякування цивільного населення на всій окупованій території. Про це 16 червня заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Я можу публічно сказати, що те, що ми фіксуємо – злочини сексуального насильства в умовах конфлікту – російські військовослужбовці здійснюють на всій тимчасово окупованій території. Це система. Це система залякування цивільного населення, і російські військові це використовують. Там точно ніхто нікого не зупиняє, а навпаки ми фіксуємо факти, коли це підтримують”, – наголосив омбудсмен на заході Acting for survivors до Міжнародного дня боротьби із сексуальним насильством в умовах конфлікту в Києві.

Він додав, що важливо фіксувати такі злочини та захищати права жертв, у тому числі під час розслідування, а також боротися зі стигмою в суспільстві “жертва сама винна”.

Водночас омбудсмен поскаржився, що міжнародні інституції, такі як ООН, Червоний Хрест та низка інших організацій, які зобов’язані опікуватися питаннями насильства, не роблять необхідного.

Зокрема, за його словами, Моніторингова місія ООН не включає до своїх звітів надані українською стороною факти.

Раніше повідомлялося, що Росія використовує сексуальне насильство як зброю війни.